Pradžia   /   Tinklaraštis   /  Atraskite gintarą iš naujo: modernūs lietuviški papuošalai
Atraskite gintarą iš naujo: modernūs lietuviški papuošalai

Apie gintarą

Atraskite gintarą iš naujo: modernūs lietuviški papuošalai

Gintaras nuo seno vadinamas Lietuvos auksu. Ir ne be reikalo – per tūkstančius metų jūros gelmėse susiformavęs mineralas itin vertingas. Susidaręs iš fosilinių pušų sakų, Baltijos jūroje randamas gintaras gali būti net iki 40-60 mln. metų senumo.

Anksčiau gintaras dažniausiai buvo laikomas aukštuomenės bei prabangos preke, ypač Rytų šalyse, kai jo kaina viršijo sidabro ir aukso kainas kartu sudėjus. Dėl ypatingos Baltijos jūros savybės išmesti gintarą į krantą jis buvo lengvai prieinamas, tačiau itin unikalus. Šiandien gintaras atrandamas iš naujo ir prikeliamas naujam gyvenimui.

Gintaro unikalumas

Natūralus gintaras yra labai trapus ir su juo reikia elgtis atsargiai. Jis padengtas plona žievele, kurią nušlifavus aptinkame nuostabią spalvų paletę iš 7 pagrindinių spalvų ir net 300 atspalvių! Dažniausia Baltijos gintaro spalva yra geltona arba šviesiai gelsva. Viena iš rečiausiai randamų gintaro spalvų – balta.

Baltasis gintaras dar vadinamas „karališkuoju“ arba „kauliniu“.  Visiška priešingybė baltai spalvai – juodasis gintaras. Kartais juodajame gintare sakų koncentracija būna tik 10–15 %, o visa kita sudaro priemaišos, todėl juodasis gintaras nebūna visiškai skaidrus.

Gintaras kaitinamas keičia savo spalvą, taip iš skaidraus gintaro išgaunama sodri raudona spalva. Tačiau, gintaras tikrai ne visada būna vienspalvis. Galima rasti unikalių dviejų ir daugiau spalvų bei atspalvių derinių, skirtingų raštų. Visa ši spalvų ir raštų įvairovė gintarui suteikia išskirtinio žavesio bei universalumo kuriant papuošalus.

Gintaras prikeliamas naujam gyvenimui

Gintaras visada buvo puiki žaliava rankų darbo papuošalams. Anksčiau gintaro gaminiai buvo masyvesni, sunkesni. Šiandien gintaras prikeliamas naujam gyvenimui.  Dėl naujų gintaro apdorojimo technologijų, dabar gintarą galima pateikti visai kitaip – moderniau.

Naujas ir modernus požiūris į gintarinius papuošalus – viena iš pagrindinių MONDRI vertybių.  Visa juvelyrika gaminama ir kuriama Lietuvoje, apgalvojamos net pačios smulkiausios detalės. Taurieji metalai kartu su kruopščiai atrinktu gintaru – puikus duetas, turintis išliekamąją vertę.

Iš gintaro kuriami auskarai, apyrankės, koljė, vėriniai, pakabukai ir kiti papuošalai. Dabar unikalūs gintaro gaminiai gali būti ir kiekvieno iš jūsų papuošalų dėžutėje.

žiūrėti daugiau