Pradžia   /   Tinklaraštis   /  Atraskite gintarą iš naujo: modernūs lietuviški papuošalai
Atraskite gintarą iš naujo: modernūs lietuviški papuošalai

Apie gintarą

Atraskite gintarą iš naujo: modernūs lietuviški papuošalai

Gintaras nuo seno vadinamas Lietuvos auksu. Ir ne be reikalo – per tūkstančius metų jūros gelmėse susiformavęs mineralas itin vertingas. Susidaręs iš fosilinių pušų sakų, Baltijos jūroje randamas gintaras gali būti net iki 40-60 mln. metų senumo.

Anksčiau gintaras dažniausiai buvo laikomas aukštuomenės bei prabangos preke, ypač Rytų šalyse, kai jo kaina viršijo sidabro ir aukso kainas kartu sudėjus. Dėl ypatingos Baltijos jūros savybės išmesti gintarą į krantą jis buvo lengvai prieinamas, tačiau itin unikalus. Šiandien gintaras atrandamas iš naujo ir prikeliamas naujam gyvenimui.

Gintaro unikalumas

Natūralus gintaras yra labai trapus ir su juo reikia elgtis atsargiai. Jis padengtas plona žievele, kurią nušlifavus aptinkame nuostabią spalvų paletę iš 7 pagrindinių spalvų ir net 300 atspalvių! Dažniausia Baltijos gintaro spalva yra geltona arba šviesiai gelsva. Viena iš rečiausiai randamų gintaro spalvų – balta.

Baltasis gintaras dar vadinamas „karališkuoju“ arba „kauliniu“.  Visiška priešingybė baltai spalvai – juodasis gintaras. Kartais juodajame gintare sakų koncentracija būna tik 10–15 %, o visa kita sudaro priemaišos, todėl juodasis gintaras nebūna visiškai skaidrus.

Gintaras kaitinamas keičia savo spalvą, taip iš skaidraus gintaro išgaunama sodri raudona spalva. Tačiau, gintaras tikrai ne visada būna vienspalvis. Galima rasti unikalių dviejų ir daugiau spalvų bei atspalvių derinių, skirtingų raštų. Visa ši spalvų ir raštų įvairovė gintarui suteikia išskirtinio žavesio bei universalumo kuriant papuošalus.

Gintaras prikeliamas naujam gyvenimui

Gintaras visada buvo puiki žaliava rankų darbo papuošalams. Anksčiau gintaro gaminiai buvo masyvesni, sunkesni. Šiandien gintaras prikeliamas naujam gyvenimui.  Dėl naujų gintaro apdorojimo technologijų, dabar gintarą galima pateikti visai kitaip – moderniau.

Naujas ir modernus požiūris į gintarinius papuošalus – viena iš pagrindinių MONDRI vertybių.  Visa juvelyrika gaminama ir kuriama Lietuvoje, apgalvojamos net pačios smulkiausios detalės. Taurieji metalai kartu su kruopščiai atrinktu gintaru – puikus duetas, turintis išliekamąją vertę.

Iš gintaro kuriami auskarai, apyrankės, koljė, vėriniai, pakabukai ir kiti papuošalai. Dabar unikalūs gintaro gaminiai gali būti ir kiekvieno iš jūsų papuošalų dėžutėje.

MONDRI gintariniai papuošalai

MONDRI išskirtinį gintaro grožį atskleidė skirtingose papuošalų kolekcijose. Klasikinę gelsvą spalvą galima sutikti LEMON ir LUXURY AMBER kolekcijose. LEMON AMBER kolekcijos papuošalai suteiks šilumos, žaismingumo. LUXURY AMBER kolekcijos papuošalai suteiks prabangos ir išskirtinumo jausmą. Raudonas arba vyšninis gintaras sutinkamas CHERRY AMBER kolekcijoje. Gundanti ir itin prabangi burgundiška spalva skirta nepamirštamam ir elegantiškam šventiniam įvaizdžiui sukurti.

Įvairių raštų ir skirtingų atspalvių gintaras labiausiai atsiskleidžia GEOMETRIC AMBER kolekcijoje, kuri papildys kiekvienos moters charakteringą įvaizdį. Baltą gintarą galima rasti WHITE AMBER kolekcijoje, kuri dvelkia rafinuotumu ir subtilumu.

Jaukūs BLACK AMBER kolekcijos papuošalai dėl savo matinės tekstūros pradžiugins komfortiškumu ir jaukumu. Na, o BLISS AMBER kolekcijos papuošalai sužavės visas, kurioms natūralus gintaras ne prie širdies. Gintariniai papuošalai gaminami iš facetuoto gintaro, jo ypatingas apdirbimas sukuria ypatingą žėrėjimą ir visiškai neprimena visiems įprastai įsivaizduojamo gintaro.

Nors visos MONDRI kolekcijos skirtingos, tačiau jas visas sieja unikalumas ir minimalizmas. Daugelį gintarinių papuošalų galima derinti tarpusavyje, taip sukuriant vis naujus ir netikėtus derinius. Galima keisti net kai kurių papuošalų ilgį! Pavyzdžiui reguliuojamo ilgio grandinėlę nešioti kaip ilgą kaklo papuošalą arba apsukti du kartus aplink kaklą ir puoštis trumpu papuošalu.

MONDRI naudoja gintarą moderniems, išliekamąją vertę turintiems, rankų darbo papuošalams kurti. Kadangi gintariniai papuošalai reprezentuoja Lietuvą, jie gali tapti unikalia lietuviška dovana iš užsienio atvykusiems verslo partneriams, klientams ar svečiams.

Tikimės, kad mūsų papuošalai jums padės atrasti gintarą iš naujo.

žiūrėti daugiau